Mariana Serranová: Seasons

Během roku 2023 představila kurátorka a teoretička Mariana Serranová v Galerii Kurzor sérii čtyř skupinových výstav, v níž proti sobě stavěla poetiku ročních období a dopady globalizace, především klimatické změny.

Výstavní cyklus uzavřelo vydání souborného katalogu Seasons, v němž čtenáři naleznou Serranové kurátorsko-teoretickou reflexi současné společenské a umělecké situace doplněnou bohatým vizuálním doprovodem v podobě fotografií z výstav a grafické úpravy umělce a grafika Jana Brože.

Na výstavách Spring and All, Another Summer, To Autumn a Sometimes in Winter se podíleli Darina Alster, Gabriela Benish-Kalná, Connor Drew, Veronika Šrek Bromová, Milena Dopitová, Petra Feriancová, Mira Gáberová, Veronika Holcová, Oto Hudec, Anna Hulačová, Petra Janda, Eva Jiřička, Michal Kindernay, Karel Kunc, Denisa Langrová, Václav Litvan, Monika Pascoe Mikyšková, Bára Mrázková, Martin Piaček, Ruta Putramentaite, Tereza Severová, Jirka Skála, Tomáš Uhnák a Jaro Varga.

Katalog Seasons vznikl v česko–anglickém vydání.  


Nakladatelství: Centrum pro současné umění – Praha
Texty: Mariana Serranová
Jazyková redakce a korektura: Tereza Chocholová, Lenka Střeláková
Grafická úprava: Jan Brož
Překlad: Phil Jones
Fotografie: Filip Beránek
ISBN: 978-80-88386-11-7
Tisk: Tiskárna Helbich, Brno
Rok vydání: 2023
Náklad: 300
Jazyk: čeština, angličtina
Počet stran: 147
Cena: 400 Kč

koupit


Kniha i výstavy byly realizovány za finanční podpory: Ministerstva kultury ČRMagistrátu hl. m. PrahyStátního fondu kultury ČRMČ Praha 7 
a Rozvojového a podpůrčího fondu GESTOR

Centrum pro současné umění Praha, o. p. s. | www.fcca.cz | info@fcca.cz | CSU Praha: Zásady zpracování osobních údajů