Třetí dekáda na scéně: 
Současné umění: Koho to zajímá?

27. 11. 2023 od 18 hodin

diskutující: Petr Fischer, Karolína Vránková, Jiří Koukal, Hana Janečková
moderátorka: Terezie Nekvindová

Současné vizuální umění se v mainstreamových médiích objevuje sporadicky, a když, tak často v rovině podivné kuriozity. Tento stav odráží obecné nepochopení a nezájem širší veřejnosti. A přitom umělci a umělkyně důsledně promýšlejí problémy nynějšího světa a mohli by zprostředkovat jeho reflexi. Hovoří současné umění arogantně exkluzivním jazykem? Nebo chybí silná mediální figura, která by dokázala toto umění vysvětlit publiku? Anebo z podstaty nejde přilákat davy a být na okraji je v pořádku? A jak si v tomto ohledu stojí umění ve srovnání s architekturou?

Diskutovat budou novinář a filozof Petr Fischer, který vedl kulturní rubriky v deníku Hospodářské noviny a České televizi a působil také jako šéfredaktor stanice Českého rozhlasu – Vltava, novinářka Karolína Vránková, autorka podcastu Bourání na Radiu Wave a šéfredaktorka architektonického časopisu e-arch, dále historik umění Jiří Koukal, který je editorem webu ČT Art a také Hana Janečková, kurátorka, teoretička a pedagožka působící na CAS (Centrum audiovizuálních studií).


Aktivity Centra pro současné umění Praha jsou podporovány: Ministerstvem kultury ČR
Magistrátem hl. m. PrahyStátním fondem kultury ČR
MČ Praha 7 a Rozvojovým a podpůrčím fondem GESTOR
Partneři: Kostka stav, s. r. o.
Mediální partneři: ArtMap, jlbjlt.net a artalk.czCentrum pro současné umění Praha, o. p. s. | www.fcca.cz | info@fcca.cz | CSU Praha: Zásady zpracování osobních údajů