Milan Mazúr: Ján & přednáška Viktora Čecha • PageFive v CSU

18. 9. 2021 od 17 hodin

Autorské čtení: Milan Mazúr / Ján
Přednáška: Viktor Čech

Centrum pro současné umění ve spolupráci s knihkupectvím PageFive přinášejí první ze série autorských čtení a přednášek z připravovaného cyklu zaměřeného na prezentaci autorských knih současných umělců.

Kniha Milana Mazúra nazvaná Ján je především autorovou cestou změtí neustále se větvícího labyrintu možných vzpomínek, paměti a rodinné historie. Podobně jako se tento vizuální umělec ve svých videích a filmech často zabývá narativem jako nelineárním polem možných zkušeností, v případě této autorské knihy se snaží proniknout prostřednictvím své imaginace do možných historií jednoho svého zmizelého předka. Právě potenciál tohoto přístupu a rolí jakou v našich životech hrají konstrukty sdílené rodinné paměti se ve své krátké přednášce bude věnovat i teoretik Viktor Čech.


Událost se uskuteční v rámci akce Zažít město jinak 2021


Aktivity Centra pro současné umění Praha jsou podporovány: MKČRMagistrát hl. m. PrahyStátní fond kultury ČRMČ Praha 7 a GESTOR – ochranný svaz autorský, z. s.
Partneři: Kostka stav, s. r. o.
Mediální partneři: ArtMapjlbjlt.netUMA: You Make ArtCentrum pro současné umění Praha, o. p. s. | www.fcca.cz | info@fcca.cz | CSU Praha: Zásady zpracování osobních údajů